Program duben 2017

Untitled document
KULTURNÍ PŘEHLED DUBEN 2017
PLAKÁT KULTURA DUBEN 2017


Sobota 1. dubna 2017 - 19.00 hodin - Kulturní dům Kopřivnice
KOPŘIVNICKÝ PLESK 2017

Pořádá NORD music club a KULTURA SRDCEM o. s.

Main Stage:
DiscoBalls, Dj Lucky boy, The Scarf, Rebel, The Black Tubes
Alternative Stage: JOHN CLAW (SEKACZ x JOHNNY x MEPH), DROP DATABASE, MEPH, PHOENIX & PIVKO
Moderátor večera Honza Waclav Václavik.

Vstupné: 170 Kč bez místenky, 200 Kč s místenkou.
Předprodej vstupenky přes www.kulturasrdcem.cz.


Středa 5. dubna 2017 - 18.00 hodin - Čítárna knihovny KDK
VERNISÁŽ VÝSTAVY VELIKÁNI SVĚTOVÉHO UMĚNÍ

Vstup volný.


Čtvrtek 6. dubna 2017 - úterý 9. května 2017 - Čítárna knihovny KDK
VELIKÁNI SVĚTOVÉHO UMĚNÍ

Městská knihovna Kopřivnice zve na výstavu výtvarných prací Velikáni světového umění.

Výstava prací absolventek stejnojmenného kurzu, který proběhl v rámci Akademie třetího věku na podzim 2016.
Lektorkou kursu byla Mgr. art. Anna Georgiadu.

Otevírací doba: pondělí, úterý, čtvrtek a pátek v době 7.30-18.00.

Vstup volný.


Středa 5. dubna 2017 - 19.00 hodin - Kinosál KDK
LENKA NOVÁ

Koncert k třetímu sólovému albu s názvem Čtyřicítka.

Na podzim roku 2016 vydala nezapomenutelná zpěvačka se sametovým hlasem Lenka Nová své třetí sólové album s názvem Čtyřicítka. Na zhudebnění jedinečných textů Michala Horáčka se podílela nejen samotná interpretka, ale i jiné hvězdy české hudební scény.
Nedílnou součástí vystoupení Lenky Nové je kapela ve složení - Matej Benko (piano), Lukáš Pelikán (kytara), Jan Tengler (kontrabas) a Pavel Bady Zbořil (bicí).
Lenka Nová vystoupila v listopadu 2015 v rámci vzpomínkového koncertu - Petr Hapka žije ve vyprodané O2 Aréně. V roce 2013 se umístila na druhém místě v anketě Žebřík v kategorii zpěvačka roku a její singl Plachetnice pravidelně zní na vlnách ČRo - Radiožurnál. V posledních letech se blíže představila českému publiku v rámci turné Mezi námi a Na cestě, která absolvuje po boku Michala Horáčka a jeho přátel - za tuto dobu vyprodali více než 100 divadelních či koncertních sálů. Nejprodávanější deskou roku 2013 se stalo album Český kalendář - získalo Cenu Anděl, Lenka Nová se na něm podílela nejen pěvecky, ale také autorsky. U auditoria se výrazněji zapsala jako frontman skupiny Laura a její tygři.

Vstupné: 200 Kč.
Předprodej vstupenek v IC Kopřivnice.


ONLINE PRODEJ A REZERVACE


Čtvrtek 6. dubna 2017 - 18.00 hodin - Akademická posluchárna KDK
GRUZIE - NAPŘÍČ SVÉRÁZNÝM KAVKAZEM

Městská knihovna Kopřivnice v rámci cestovatelského cyklu zve všechny zájemce na besedu "Gruzie - napříč svérázným Kavkazem".

Po neklidných letech se bezpečnostní situace v Gruzii uklidnila a tato země pod Kavkazem vřele otevírá náruč turistům. Vydejme se do nejzapadlejšího horského regionu Tušetie, kde pohraniční vesničky střeží kamenné rodové věže se středověkou atmosférou. Zaledněné vrcholy se tyčí nad vesnicemi hrdých Svanů, obyvatelů překrásné Svanetie. "Stověžatá" vesnice Ušguli pod nejvyšší horou Gruzie tvoří snad nejzapadlejší památku UNESCO. Obětuje se býk, koza, ovce a víno i pálenka čača teče proudem - vítejte na svátku Kvirikoba - nejdůležitější pravoslavné oslavě Svanetie. Nastává čas si odpočinout u Černého moře, či nahlédnout do bohaté gruzínské historie skrze jeskynní chrám Vardzia či všudypřítomné kostelíky. A co třeba absurdní rodný domek Josifa Stalina a jeho muzeum v Gori? Tím vším vás provede Pavel Svoboda.

Vstup volný.


Sobota 8. dubna 2017 - 17.00 hodin - Malý sál KDK
HUDEBNÍ VEČER

Hudební večer v rámci Dnů umění nevidomých na Moravě 2017 pořádaných Sjednocenou organizací nevidomých a slabozrakých ČR, oblastní odbočkou Nový Jičín, Kulturním domem Kopřivnice a Městskou knihovnou Kopřivnice. Vystoupí Kyklopband.
Akce je realizována s finanční podporou města Kopřivnice.

Vstupné dobrovolné.


Neděle 9. dubna 2017 - 16.45 hodin - Kinosál KDK
BALET V KINĚ
Bolshoi Theatre | Hrdina naší doby


Celovečerní dramatický balet podle stejnojmenného klasického Lermontova románu o fenoménu tzv. „zbytečného člověka."

Vstupné: 300 Kč. Při SOUČASNÉ koupi 6 a více vstupenek na jeden a více přenosů cena 250 Kč.
VSTUPENKY LZE KOMBINOVAT NAPŘÍČ OPERNÍMI A BALETNÍMI PŘENOSY A VÝSTAVAMI.
Možno zakoupit také jako dárkový poukaz.

ONLINE PRODEJ A REZERVACE


Úterý 11. dubna 2017 - 17.00 hodin - Velký sál KDK
JARNÍ KONCERT

Jarní koncert pěveckých sborů a kapel kopřivnických ZŠ a orchestru ZUŠ Zdeňka Buriana.
Vrcholem večera bude vyhlášení vítěze pěvecké soutěže KOPRSTAR 2017!

Vstupné: dospělí 30 Kč, děti do 15 let 10 Kč.
Prodej vstupenek v den konání akce v IC Kopřivnice.


Čtvrtek 13. dubna 2017 - 19.00 hodin - Velký sál KDK
William Shakespeare - NĚCO ZA NĚCO
Komorní scéna Aréna (Ostrava)

Překlad: Martin Hilský
Režie: Ivan Krejčí
Scéna: Milan David
Kostýmy: Marta Roszkopfová
Hudba: Nikos Engonidis
Dramaturgie: Tomáš Vůjtek

Hrají: Štěpán Kozub, Marek Cisovský, Pavel Cisovský j. h., Josef Kaluža, Albert Čuba, Vladislav Georgiev, Michal Čapka, Petr Panzenberger, Přemysl Bureš j. h., Šimon Krupa, Pavla Dostálová, Tereza Cisovská, Zuzana Truplová, Alena Sasínová-Polarczyk

Premiéra: 31. října 2015, délka představení: 2 hodiny a 40 minut
Na tisíc hříchů jedněm projde snadno, druhé jen jeden přivede až na dno.
Žádná ze Shakespearových her nemá v českém překladu tolik odlišných názvů jako Measure for Measure (doslovně Míra za míru), kterou uvádí KSA v překladu Martina Hilského pod titulem Něco za něco. Na českých jevištích se hrála také jako Veta za vetu, Oko za oko či Půjčka za oplátku. Podle profesora Hilského, který se účastnil i jedné z našich čtených zkoušek, prostupují celou hru dvě základní divadelní situace. Ta první je spjata se starozákonní odplatou a ve starších překladech ji představuje „veta za vetu" či „oko za oko", ta druhá je založena na směně zboží a peněz, spíše však na úplatcích a obecně korupci jako funkčním systému, a ve starších překladech je to „půjčka za oplátku". Hra, v níž Shakespeare ukazuje, jak člověka dokáže proměnit moc, je i svým způsobem jakýmsi rozvedením dvou jeho sonetů (sonety číslo 94 a 129), které vznikly krátce před napsáním hry. Hluboce procítěné hamletovské verše o smrti nám pak připomenou, že hra vznikala v sousedství velkých tragédií Othella a Krále Leara.
Hra bývá zpravidla řazena mezi komedie, ale stále silnější je tendence uvést ji do kontextu Shakespearových problémových her, v nichž se reflektují zásadní životní otázky a je zpochybňována morálka postav. Jako komedie má sice smírný konec, ale tento „dobrý" konec v sobě skrývá až téměř sarkastický úšklebek, neboť je výsledkem rafinované intriky. Ale ať už ji zařadíme kamkoli, faktem je, že témata, která hra přináší, jsou i nám velmi blízká: pokrytectví, zneužívání moci a všudypřítomná korupce. Bohužel, tahle černá komedie je opravdu nadčasová.

Z recenzí:

„Najít k jednomu z méně hraných Shakespearových textů - napůl komedii, napůl mravoličnému příběhu, v němž zločinci jsou ztrestáni nikoli na hrdle, nýbrž manželstvím, jemuž se snaží vyhnout - nový klíč, to se může podařit jen přemýšlivému režisérovi, a ještě s dobrým dramaturgem v zádech. V Krejčího případě s Tomášem Vůjtkem."
Krejčí se Shakespearovi dostal pod kůži zase jednou a po čase invenčně, jinak, z gruntu. Tomu zá-měru podřídili práci kostymérka Marta Roszkopfová, pracovala výhradně s látkami a obešla se bez jakékoli hřmotnosti, i scénograf Milan David.
Herecká symfonie. Typová a charakterizační přesnost. Štěpán Kozub, loňský absolvent konzervato-ře v hlavní roli Knížete - píšu si ho rovnou na talent roku. Marka Cisovského vedu v evidenci na he-recký výkon roku za roli Adolfa Eichmanna ve Slyšení. Jeho svatouškovský náměstek knížete Angello je ovšem zlosynem nemenším. Albert Čuba (floutek Lucio, který si nevidí do huby), Josef Kaluža (hříšný kajícník Claudio), Vladislav Georgiev (dobrotivý, proto se upíjející Žalářník)... A ten lid! Pitomý strážník Loket Michala Čapky, poctivý kat Vokejhák Petra Panzenbergera a jeho pošetilý pán Pěnička, pasák Pompejus Přemysla Bureše. A neodolatelné dámy! Protřelá kuplířka madam Prošoupaná Aleny Sasínové-Polarczyk, Claudiova panenská sestra Isabela Pavly Dostálové, Mariana Petry Kocmanové, Julie Zuzany Truplové. Zeptejte se, která scéna je letos Divadlem roku. Víte to už se mnou.
Autor: Jiří P. Kříž, Právo, 16. 12. 2015

KOMORNÍ SCÉNA ARÉNA = DIVADLO ROKU 2015
V neděli 20. března 2016 zaznamenala Komorní scéna Aréna i celé ostravské a vůbec moravské divadlo jeden z největších úspěchů všech dob. V rámci předávání Cen divadelní kritiky proměnila všechny své nominace v ceny.
Aréna měla, společně s pražským Divadlem v Dlouhé, nejvyšší počet nominací ze všech českých a moravských divadel, a to hned v pěti kategoriích.
Ceny divadelní kritiky jsou výroční ceny za umělecké výkony v rámci českého divadla, udělované od roku 2014 na základě hlasování kritiků. Anketu mezi kritiky pořádá a ceny uděluje časopis Svět a divadlo (SAD). Ceny plynule navázaly na Ceny Alfréda Radoka, když v roce 2014 Nadační fond cen Alfréda Radoka ukončil jejich udělování.
Talentem roku byl vyhlášen nejmladší člen KSA Štěpán Kozub, kterého mohou diváci vidět především v roli vídeňského knížete Vincentia v oceňované inscenaci Něco za něco.

ŠTĚPÁN KOZUB - Talent roku 2015
„...právě vystudoval Janáčkovu konzervatoř, je mu teprve osmnáct let. V roli Vincentia se pohyboval jistě, nalezl si výrazný stylizovaný projev, který působil velmi komicky, na hranici karikatury. Jeho obličejové rysy jsou netuctové, disponuje mnoha hlasovými polohami, jeho dikce je tu mrštná, tu pedantsky přesná i fanaticky přísná..." (T. Lazorčáková, J. Mlejnek, N. Škvarová)
Nejlepší poprvé uvedenou českou hrou se stalo Slyšení Tomáše Vůjtka, jevištní podoba této hry v režii Ivana Krejčího se stala Inscenací roku a Marek Cisovský za roli Adolfa Eichmanna ve jmenované inscenaci získal Cenu za mužský herecký výkon.
Nakonec vše zastřešila cena nejvyšší, prestižní ocenění Divadlo roku 2015.

Vstupné: I. sektor 300 Kč, II. sektor 250 Kč. Děti do 15 let, studenti a držitelé karty ZTP mají slevu 50 %.
Předprodej vstupenek v IC Kopřivnice.
Možno zakoupit také jako dárkový poukaz.

ONLINE PRODEJ A REZERVACE


Neděle 16. dubna 2017 - 15.30 hodin - Kinosál KDK
NEDĚLNÍ POHÁDKA V KINOSÁLE
Divadlo Vytřeštěný oko | Až na dno mamuta


Mít dědečka je príma, ale když od rána do večera běhá jenom kolem zelí na zahrádce, už to zase taková zábava není. Leopold s Mikulášem si ji však dokážou zařídit sami. „Až na dno mamuta" je příběh o dvou klucích, jejich věčně upracovaném dědečkovi a zahradě, kde je tak úrodná půda, že by na ní rostly i hrnce, kdyby je někdo zasadil. Zatím se tam ale dějí jiné věci. Projde se po ní celá zoologická zahrada vyčarovaná z kouzelníkova klobouku i oživené prehistorické zvíře. Vyroste na ní keř s brýlemi a pak taky...ale to už nebudeme prozrazovat.
V hlavních rolích Leopolda a Mikuláše se představí Vám všem dobře známá dvojice Patrik Vojtíšek a Jiří Kohout, (znáte z pohádek divadla Krapet - Příhody včelích medvídků jako Čmeldu a Brumdu a mnoha dalších představení). Těšit se ovšem můžete také na nevšedního dědečka, kouzelníka s čarovným kloboukem, ale také mamuta a spoustu dalších kamarádů ze zvířecí říše. Vše v podání živých herců, ale také loutek, ze kterých nespustíte Vytreštěný oko. Představení je doplněno originální hudbou a krásnou výpravnou scénou. Prostě pohádka jak má být, plná humoru Miloše Macourka, kouzel, napětí a písníček.

Délka představení: 55 minut
Vstupné: 50 Kč.
Předprodej vstupenek v IC Kopřivnice.


ONLINE PRODEJ A REZERVACE


Čtvrtek 20. dubna 2017 - 17.00 hodin - Velký sál KDK
JARNÍ SENIORSKÉ ODPOLEDNE

Program:
K tanci a poslechu hraje kapela Meteor.
Mažoretky Sunny Kopřivnice
ZUŠ Zdeňka Buriana - Adéla Šmýtová (příčná flétna)
Valašský soubor písní a tanců Radhošť z Trojanovic
Kouzelník Ondřej Sládek - Moderní magie na hudbu mistra ČR

Vstupné: 80 Kč.
Předprodej vstupenek od 3. 4. 2017 v IC Kopřivnice .

ONLINE PRODEJ A REZERVACE


Pátek 21. dubna 2017 - sobota 22. dubna 2017 - Kinosál a velký sál KDK
KOPŘIVA 2017

Pátek 21. dubna 2017 - 13.30 hodin - Kinosál KDK
DIVADLO PIKI (PEZINOK, SLOVENSKO)
BABIČKA Z VAJÍČKA

Nemáte babičku? To by chtělo zázrak! Zlatá rybka? Ne. Vajíčko. Obyčejné malé vajíčko.
Vstupné: 30 Kč.

Pátek 21. dubna 2017 - 18.00 hodin - Velký sál KDK
BRATISLAVSKÉ BÁBKOVÉ DIVADLO (SLOVENSKO)
NA SLEPAČÍCH KRÍDLACH

O dívce z buržoazní rodiny, dospívající v 50. letech a toužící být vzornou pionýrkou.
Vstupné: 100 Kč.

Sobota 22. dubna 2017 - 16.00 hodin - Velký sál KDK
DIVADLO KONTRA (SLOVENSKO)
PORUČÍK Z INISHMORE

Na irském ostrově zmizí kocour, miláček radikálního teroristy, který se přichází pomstít.
Vstupné: 100 Kč.

Předprodej vstupenek v IC Kopřivnice a IC Štramberk.
Více informací na www.koprivafest.cz.


Sobota 22. dubna 2017 - 18.45 hodin - Kinosál KDK
PŘÍMÝ PŘENOS - METROPOLITNÍ OPERA
P. I. Čajkovskij | Evžen Oněgin

Anna Netrebko opět vystoupí v jedné ze svých stěžejních rolí - jako upřímná Taťána v Čajkovského operní adaptaci slavného Puškinova románu. Titulní roli Evžena Oněgina, který si až příliš pozdě uvědomí, že neměl odmítnout lásku mladé a nevinné dívky, ztvární Dmitrij Hvorostovsky. V obnovené inscenaci Deborah Warner, která v Metropolitní opeře zahajovala sezonu 2013-2014, za dirigentským pultem stane hudební ředitel Glyndebournského operního festivalu Robin Ticciati. V roli Oněginova přítele a posléze soka Lenského se představí Alexej Dolgov, Taťáninu sestru Olgu bude zpívat Elena Maximova a knížete Gremina slovenský basista Štefan Kocán.

Vstupné: 300 Kč. Při SOUČASNÉ koupi 6 a více vstupenek na jeden a více přenosů cena 250 Kč.
VSTUPENKY LZE KOMBINOVAT NAPŘÍČ OPERNÍMI A BALETNÍMI PŘENOSY A VÝSTAVAMI.
Možno zakoupit také jako dárkový poukaz.

ONLINE PRODEJ A REZERVACE


Sobota 29. dubna 2017 - 10.00 hodin - Velký sál KDK
SVĚTLO ORIENTU

ZRUŠENO!


Zveme diváky na krajskou postupovou soutěž skupinových orientálních tanců.
Více informací na www.farridah.com

Vstupné: 60 Kč, děti do 15 let zdarma.
Prodej vstupenek na místě.


Neděle 30. dubna 2017 - 15.30 hodin - Kinosál KDK
EXHIBITION - SVĚTOVÉ UMĚNÍ NA PLÁTNECH KIN
Leonardo da Vinci: Génius v Miláně


Při příležitosti konání nejdůležitější kulturní události roku EXPO 2015 v Miláně se uskutečnila i unikátní výstava "Leonardo 1452 - 1519".
Expozice byla výsledkem šestileté práce odborníků, kterou si teď můžete díky využití moderních filmařských technologií vychutnat i ve svém kině.

Výstava přestavuje nejznámější díla Leonarda da Vinci, detailně si tak budete moct v kině prohlédnout jeho obrazy, ale také rukopisy, přírodopisné nákresy, utopické projekty, anatomické kresby a mytické výjevy. Na závěr dokumentu se vydáte na cestu po samotném Miláně, městě, které Leonarda inspirovalo a utvářelo jako malíře, vědce, inženýra, spisovatele i architekta. To vše v nejlepší obrazové i zvukové kvalitě, díky které si vychutnáte každý detail a budete mít pocit, jako byste byli přímo v Miláně a v centru dění.

Vstupné: 300 Kč. Při SOUČASNÉ koupi 6 a více vstupenek na jeden a více přenosů cena 250 Kč.
VSTUPENKY LZE KOMBINOVAT NAPŘÍČ OPERNÍMI A BALETNÍMI PŘENOSY A VÝSTAVAMI.
Možno zakoupit také jako dárkový poukaz.

ONLINE PRODEJ A REZERVACE


Neděle 30. dubna 2017 - 16.00 hodin - Velký sál KDK
TADY JSME DOMA

Koncert tří kopřivnických cimbálových muzik.

Na neděli 30. dubna připravují v Kopřivnici koncert, jaký toto město zatím nepamatuje. Na pódiu kulturního domu se poprvé vedle sebe v rámci samostatného koncertu postaví tři kopřivnické cimbálové muziky - Pramínky, Buriánek a Malý Buriánek, aby své příznivce potěšili tím nejlepším ze svých repertoárů.
Iniciátorem a pořadatelem tohoto koncertu je cimbálová muzika Pramínky ve spolupráci se Základní uměleckou školou Zdeňka Buriana a Kulturním domem Kopřivnice. Posluchačům se představí na třicet mladých muzikantů a zpěváků. Společné koncertování tak slibuje nejen muzikantské „mezi-generační" prolínání, ale i nevšední posluchačský zážitek.
Na bezmála dvouhodinový koncert si muziky pro své posluchače připravily lidové písně z Lašska, Valašska, Slezska i Slovenska v úpravách uměleckého vedoucího Vladana Jílka a cimbalistky Gabriely Jílkové. V pestrém programu si tak přijde na své určitě každý. Představí se i sólisté z řad vystupujících cimbálových muzik. Primášskou taktovku si vezmou na starost Kristýna Hasserová a Václav Kopelec, primáši cimbálové muziky Pramínky.
Dnes již samostatné Pramínky mají za sebou šestnáct let úspěšného koncertování. Na jejich činnost postupně navazují obě mladší cimbálové muziky Buriánek a Malý Buriánek, které zatím působí, stejně jako před léty Pramínky, na zdejší Základní umělecké škole Zdeňka Buriana.

Více informací o koncertu naleznete na stránkách www.cmpraminky.cz a v článku na Novinkách.cz.

Vstupné: 80 Kč. Předprodej vstupenek v IC Kopřivnice.


ONLINE PRODEJ A REZERVACE

 

 
Administrace webu  ||  Created by: www.Tvorime-Weby.cz © COPYRIGHT 2012